Натхненне

У рамках мерапрыемстваў па падвышэнні ўзроўню фінансавай граматнасці маладога пакалення, з мэтай папулярызацыі Міжнароднага дня фінансаў дзяцей і моладзі, а таксама напярэдадні 15-цігоддзя Банка Дабрабыт запрашаем дзяцей прыняць удзел у конкурсе Дзіцячага малюнка "Натхненне".

09 красавіка 2015 года Камісія падвяла вынікі конкурсу дзіцячага малюнка "Натхненне". З больш за 80 работ былі адабраныя 15 найлепшых малюнкаў. Дзякуем Усім дзецям за ўдзел у конкурсе, за вашы працы і старанне, за выдатны настрой і станоўчыя эмоцыі.

ВІНШУЕМ ПЕРАМОЖЦАЎ КОНКУРСУ МАЛЮНКАЎ "НАТХНЕННЕ"

Быкава Аляксандра «Лёт думак» СШ №31 г. Віцебск


Яфрэмаў Яўген «А паветра ўжо вясною дыхае…» Ф. Цютчаў МГГКИ г.Мінск


Берына Аліна «Летні настрой» ДУА «СШ №11 г. Віцебска»


Варанкова Дар'я «Касмічны каток» Гімназія №22 г. Мінск


Цітавіч Марыя «Купалінка» СШ д. Скокі Брэсцкая вобл.


Гусак Юлія «Кактус» СШ д. Скокі Брэсцкая вобл.


Шамрэй Марыя «Натхненне. Яно абавязкова прыйдзе!» СШ №59 г. Мінск


Славінская Ліза «Чароўны вечар» Брэсцкая вобласць г. Пінск


Шчэрба Аляксандра «Праўда лёту» Нясвіжская гімназія г. Нясвіж


Носік Лізавета «Муся» Сеніцкая СШ а/г Сеніца, Мінскі р-н


Жураўская Варвара «Бэз» СШ №136 г. Мінска


Вазнясенская Ульяна «Танец вясны» Гімназія №20 г. Мінска


Каваль Дар'я «Дзяўчынка з мальбертам» СШ №51 г. Мінска


Тарасава Надзея «Натхненне» Гімназія №3 г. Гродна


Хвошч Сафія «Пасля дажджу» Гімназія №1 г. Полацк

№ п/п

Аўтар малюнка

Назва малюнка

Кантактныя дадзеныя

1

Лапухова Аляксандра

«Мая планета»

ДУА «Сярэдняя школа №11 г. Віцебска»

2

Туміловіч Марыя

«Вясёлыя вандроўнікі»

ДУА «Греская сярэдняя школа»

3

Чарных Ілля

«Першае спатканне»

ДУА «Гімназія г. Фаніпаль»

4

Статкевіч Дар'я

«Сакавіцкі коцік»

ДУА «Сярэдняя школа №144 г. Мінска»

5

Будай Варвара

«Даганяючы мінулае лета»

ДУА «Гімназія №61 г. Мінска»

6

Будай Валерыя

«Казка восеньскага лесу»

ДУА «Гімназія №61 г. Мінска»

7

Траццякова Вікторыя

«Вясёлая варона»

ДУА «Сярэдняя школа №5 г. Гомель»

8

Джачка Анжаліка

«Красуня»

ДУА «Сярэдняя школа д. Скокі»

9

Токман Вікторыя

«Восень»

г. Мінск

10

Пашковец Дар'я

«Вясёлкавыя гномікі»

ДУА « Гімназія №2 г. Пінска»

11

Шутава Уладзіслава

«Мікі Маўс»

ДУА «Брилёвская сярэдняя школа»

12

Якаўлева Анастасія

«Велікоднае мястэчка»

ДУА «Сярэдняя школа №9 г. Мінска»

13

Кресов Раман

«Натхняльная Радзіма»

ДУА «Сярэдняя школа №15 г. Магілёва»

14

Малышэнкаў Ксенія

«Натхненне»

ДУА «Брилёвская сярэдняя школа»

15

Гайдук Алеся

«Вясновы настрой»

ДУА «Брилёвская сярэдняя школа»

16

Навойчык Ілля

«Арол дабра»

ДУА «Сярэдняя школа №29 г. Віцебска»

17

Цімашэнка Уладзімір

«Мой банк»

ДУА « Сярэдняя школа №7 г. Рэчыцы»

18

Шаўчук Юры

«Карабель»

ДУА « Сярэдняя школа №7 г. Рэчыцы»

19

Чарнавусаў Максім

«Меч у агні»

ДУА « Сярэдняя школа №7 г. Рэчыцы»

20

Струповец Аляксей

«Сяброўства»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

21

Ананькі Амалія

«Прынцэса Пупырка»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

22

Русакевіч Кацярына

«Мара»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

23

Сочневы Алена

«Кветкі мары»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

24

Мазярчук Максім

«Спорт»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

25

Земянкова Ксенія

«Сава»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

26

Шафаренко Анастасія

«Вясновая карціна»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

27

Мікуліч Даніла

«Кветка»; «Ліст»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

28

Максімава Аліна

«Летуценная каала»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

29

Праневіч Ганна

«Салодкае жыццё»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

30

Вялікасялец Марыя

«Чароўны алень»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

31

Платонаў Мікіта

«Сяброўства»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

32

Алянцэвіч Антон

«Беларусь, Расія і Тэніс»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

33

Дзямешкаў Паліна

«Будзь шчаслівы заўсёды, нават калі ты адзін»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

34

Маслоўскі Арцём

«Жывая прырода»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

35

Каршакевіч Маргарыта

«Матылёк»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

36

Грыбко Аліна

«Букет для любага банка»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

37

Зянкоў Аляксей

«Заўсёды з вамі!»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

38

Рэгіня Яна

«Дзеньжасцік»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

39

Шпілеўская Ульяна

«Дрэвы шчасця»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

40

Рулькевіч Данііл

«Зубацік»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

41

Шчарбакова Кацярына

«Мая Беларусь»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

42

Імпічынні Крыстофер

«Усё выразнае і дакладнае!»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

43

Цурская Аляксандра

«Хатні банк»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

44

Тітаева Эвяліна

«Мульцікі»

ДУА «Гімназія №18 г. Мінска»

45

Лешакова Марыя

«Муза»

ДУА «Сярэдняя школа №2 г. Віцебска»

46

Качанава Марыя

«Кветкавая фантазія»

ДУА «Гімназія- коледж мастацтваў г.Мінска»

47

Ашуркаў Станіслаў

«Паветраныя шары»

ДУА «Сярэдняя школа №9 г. Мінска»

48

Казлова Ганна

«Каляровае натхненне»

Цэнтр творчасці г. Магілёва

49

Наварай Ксенія

«Калібры»

Цэнтр творчасці г. Пінск

50

Лузько Юлія

«Начная фея»

Цэнтр творчасці г. Пінск

51

Новік Марыя

«Музыка- космас»

Цэнтр творчасці г. Пінск

52

Сялява Марта

«Шчасце»

Цэнтр творчасці г. Пінск

53

Плаўская Аліна

«Чароўныя фарбы»

Цэнтр творчасці г. Пінск

54

Іванцовы Ганна

«На світанні»

Цэнтр творчасці г. Пінск

55

Ганчарык Паліна

«Маленькi кiнааператар»

ДУА «Гімназія №7 г. Мінска»

56

Вус Лізавета

«Дарога ў выдатную будучыню»

ДУА « Сярэдняя школа №15 г. Ліды»

57

Хітрушко Максім

«Вясна»

ДУА «Сярэдняя школа №34 г. Гродна»

58

Алексіевіч Ганна

«Дзень нараджэння банка»

ДУА «Крупская раённая гімназія»

59

Ігнацьева Аліна

«Нечаканы госць»

ДУА «Сярэдняя школа №25 г. Віцебска»

60

Казлова Аліна

«Райская птушка»

ДУА «Сярэдняя школа №25 г. Віцебска»

61

Бераснева Вікторыя

«Летуценнікі»

ДУА «Сярэдняя школа №25 г. Віцебска»

62

Самусевіч Мікіта

«Красун»

ДУА «Сярэдняя школа №25 г. Віцебска»

63

Ратомская Іна

«Фантазія»

ДУА «Сярэдняя школа №25 г. Віцебска»

64

Некрашэвіч Павел

«Аблокі»

ДУА «Сярэдняя школа №163 г. Мінска»

Патрабаванні да конкурсных прац

  • Тэма Конкурснай працы: «НАТХНЕННЕ»;
  • Фармат Конкурснай працы: А4 (210Х290), А3 (420Х580) - на шчыльным грунце.
  • Мастацкія сродкі: алоўкі, фарбы, фламастары, крэйды і г. д.
  • Конкурсныя працы павінны быць падпісаны са зваротнага боку: Ф.В. А. аўтара, яго век, назва малюнка, школа і клас, кантактны тэлефон бацькоў і іх Ф.В. А., паштовы адрас.

Удзельнікі акцыі

  • Удзельнікамі Акцыі могуць быць навучэнцы агульнаадукацыйных устаноў з 4 па 9 класы (ва ўзросце ад 9 до 14 гадоў).
  • Для ўдзелу ў Акцыі трэба ў перыяд з 20.02.2015 па 31.03.2015г. (уключна) намаляваць і адправіць свой малюнак па пошце прамым паштовым адпраўленнем на адрас Галаўнога офіса банка: 220002, Мінск, вул. Камуністычная,49, пам.1. з пазнакай «Конкурс Дзіцячага малюнка». Конкурсныя працы, скіраваныя іншым спосабам, да разгляду прымацца не будуць.

Этапы правядзення

  1. У перыяд з 20.02.2015 па 31.03.2015г. вам трэба намаляваць і адправіць вашу працу па паказаным вышэй адрасе.
  2. З 01.04.2015 па 02.04.2015г. спецыяльная камісія вызначыць лепшыя працы для афармлення выстаўнага стэнда.
  3. З 06.04.2015 па 10.04.2015г. у галаўным офісе Банка па адрасе: г. Мінск, вул. Камуністычная 49 пам.1 адбудзецца выстава найлепшых работ.
  4. 13.04.2015г. мы падвядзем вынікі і ў перыяд з 14.04.2015 па 16.04.2015г. паінфармуем пераможцаў.
  5. 17.04.2015г. адбудзецца ўзнагароджанне.